News

Według raportu National Vulnerability Database (NVD), w 2014 najwięcej luk w systemie miały produkty Apple, zaś najbardziej dziurawą przeglądarką okazał się Internet Explorer.
Firma Gemalto, największy na świecie producent kart SIM, poinformowała, że wstępne śledztwo nie wykluczyło, że służby wywiadowcze USA i Wielkiej Brytanii mogły włamać się do jednej z jej fabryk i uzyskać dane pozwalające na inwigilację klientów sieci komórkowych.
W nowej generacji urządzeń UTM nastąpi integracja funkcji bezpieczeństwa z mechanizmami przełączników dostępowych i rdzeniowych. Dzięki temu możliwa będzie dodatkowa segmentacja sieci czy tworzenia barier między działami firmy. UTM będą też używać mechanizmu VLAN, aż do poziomu pojedynczych urządzeń.
Renomowany ośrodek analityczny Forrester Research zaliczył firmę Novell do najważniejszych graczy w najnowszym raporcie ?The Forrester Wave: Endpoint Encryption, Q1 2015?. Novell znalazł się wśród producentów, których Forrester zakwalifikował do udziału w badaniach na temat rozwiązań Endpoint Encryption, a jego rozwiązanie Novell ZENworks uzyskało najwyższe oceny za dobre opinie użytkowników i koszty użytkowania.
Aby określić położenie użytkownika telefonu komórkowego wcale nie jest potrzebny dostęp do GPS-a ? wystarczy śledzić różnice w poborze mocy smartphona. Technika ta jest o tyle ciekawa, że dostęp do odczytu stanu baterii nie potrzebuje żadnych dodatkowych uprawnień, a zatem każda aplikacja może po cichu ?lokalizować? telefon i jego użytkownika w przestrzeni z 90% skutecznością.
Rozwiązania Acano zostały docenione przez specjalistów od Microsoft Lync. Urządzenia znalazły się w finale konkursu ?Best of Enterprise Connect? dla technologii integracyjnych Lync. Dzięki Acano korzystający z Lync mogą realizować połączenia do osób, które jeszcze nie używają tej technologii.
Fortinet ? dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego ? poinformował o dołączeniu do grona partnerów VMware NSX? i dostępności dedykowanych firewalli FortiGate-VMX. Urządzenia mają zapewnić klientom większe bezpieczeństwo w elastycznych, sterowanych programowo centrach przetwarzania danych (ang. Software-Defined Data Center, SDDC), opartych na platformach wirtualizacyjnych VMware vSphere? i VMware NSX.
Gromadzenie i analiza danych, a także tzw. internet rzeczy zmienią w nadchodzących latach oblicze biznesu - oceniają eksperci firmy Gartner. Prognozują ewolucję modeli biznesowych oraz praktyk zarządzania przedsiębiorstwami.