News

Apple zapowiada opublikowanie poprawki dla niedawno odkrytej dziury nazwanej roboczo ?Freak?
W 2015 roku nie ma już miejsca na bezczynność w dziedzinie cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw
Eksperci bezpieczeństwa Doctor Web przeanalizowali nową wersję Trojana typu backdoor dla Mac OS X nazwanego Mac.BackDoor.OpinionSpy.3. Ten złośliwy program został stworzony do szpiegowania użytkowników komputerów Mac: potrafi zbierać i przesyłać do atakujących informacje o ładowanych stronach www, analizować przepływ ruchu przez kartę sieciową komputera, przechwytywać pakiety sieciowe wysyłane przez komunikatory i wykonywać inne złośliwe funkcje.
Wszystko wskazuje na to, że od 1 września 2015 roku Australia wprowadzi ciekawą metodę walki z osobami pobierającymi z sieci treści naruszające prawa autorskie.
Śledczy z NCA ujawnili, że trojan RAMNIT mógł dotychczas zainfekować ponad 3 mln komputerów na całym świecie i został już wykorzystany do kradzieży pieniędzy z kont bankowych na ogromną skalę.
Dwie rządowe agencje USA - U.S. Department of Justice i Department of State's Transnational Organized Crime Rewards Program - oferują 3 mln USD za informację, która pozwoli im aresztować Rosjanina podejrzanego o to, że jest twórcą groźnego botneta Gameover Zeus. Osobą tą jest Evgeniy Mikhailovich Bogachev, a opracowany przez nią botnet atakował przez ostanie dwa lata banki, wykradając z nich poufne informacje, a następnie ?czyszcząc? konta klientów korzystających z ich usług.
Cyberprzestępcy usiłują wykraść dane użytkowników Allegro, wysyłając e-mail z informacją o rzekomej blokadzie konta ? ostrzega Bitdefender.
W technologiach cyfrowych drzemie ogromny potencjał, który można odblokować z korzyścią dla obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Od zakupów czy nauki online po płacenie rachunków lub korzystanie z usług publicznych przez internet - przy odpowiednich warunkach sieć jest odpowiedzią na wiele potrzeb. Takie wnioski płyną z opracowanego przez Komisję Europejską i opublikowanego dzisiaj nowego wskaźnika gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego.