News

Komunikat w sprawie bezpieczeństwa FSC-2015-2 Dotyczy podatność - Path Traversal
To prawdopodobnie największa awaria sieci Internet, od początku jej funkcjonowania w Polsce. Największy operator internetowy Orange, spadkobierca firmy i całej infrastruktury Telekomunikacji Polskiej S.A (TPSA) i posiadacz najpopularniejszej usługi dostępu do Internetu o nazwie Neostrada - od godz 22:41 23 marca 2015r przestaje działać.
Microsoft stara się zablokować fałszywy certyfikat HTTPS, za pomocą którego można wykonać atak typu man-in-the-middle. Certyfikat został wydany dla witryn live.fi oraz www.live.fi. To adresy zarezerwowane dla usług Windows Live. Certyfikat został już unieważniony przez Comodo, w której imieniu go wydano. Jednak, biorąc pod uwagę łatwość, z jaką można ominąć takie unieważnienie, istnieje spore ryzyko, że przestępcy będą mogli z niego korzystać.
Użytkownicy w wielu krajach regularnie padają ofiarą szkodliwych programów, które szyfrują istotne dane na zainfekowanych komputerach, a następnie żądają okupu w zamian za przywrócenie dostępu. Tylko w 2014 r. odnotowano ponad 7 milionów prób przeprowadzenia takich ataków. Kaspersky Lab przyjrzał się ewolucji tego typu zagrożeń i przygotował wskazówki pozwalające uniknąć takich ataków.
Zapraszamy do udziału w naszym corocznym plebiscycie, mającym na celu wyłonienie osób i firm, które w ciągu roku miały największy wpływ na kanał dystrybucyjny polskiej branży IT oraz uhonorowanie tych, z którymi najlepiej współpracowało się w roku 2014.
BGP - Border Gateway Protocol, to powszechnie wykorzystywany w Internecie protokół routingu. Jest w nim jednak mnóstwo luk, które atakujący chętnie wykorzystują. Niestety, zabezpieczenie tego protokołu jest nie lada wyzwaniem.
Ponad 80 proc. dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT zaobserwowało wzrost zagrożenia zewnętrznego w ostatnich 3 latach. Prawie połowa uznała za priorytet wdrożenie nowych zabezpieczeń ? wynika z badania IBM.
Dziś praktycznie wszystko jest podpięte do internetu ? zabawki dla dzieci też. Poznajcie lakę Barbie, która oprócz ładnej fryzury i wpędzającej dzieci w kompleksy supersylwetki została wyposażona w mikrofon, interfejs Wi-Fi oraz ?połączenie z chmurą. Dlaczego ?