News

Nowe rozwiązanie F-Secure pozwala użytkownikom komputerów z Windowsem i urządzeń mobilnych z Androidem przyspieszyć ich działanie i wydłużyć żywotność.
Dane opublikowane z okazji Światowego Dnia Backupu pokazują, że rośnie zagrożenie utratą danych, a mimo to niemało firm nie dba o ich zabezpieczenie.
Kolejne rozszerzenie, z którego mogliśmy korzystać w Google Chrome okazało się szpiegować swoich użytkowników. Darmowy dodatek pobrało 1,2 miliona internautów, którzy nieświadomie dzielili się swoimi danymi dotyczącymi przeglądania Sieci z twórcami Webpage Screenshot.
Od dobrych kilkunastu lat jesteśmy informowani, jak ważne jest tworzenie odpowiednio odpornych na złamanie haseł ? okazuje się jednak, że użytkownicy nie mają łatwego sposobu na sprawdzenia ?siły? hasła, a z raportu przygotowanego przez Concordia University wynika, że popularne internetowe narzędzia do audytu haseł często nie potrafią poprawnie i spójnie ocenić przedstawianych im fraz.
Wzrosła liczba incydentów związanych z cyberbezpieczeństwem administracji publicznej, są one groźniejsze - wynika z raportu o stanie bezpieczeństwa polskiej cyberprzestrzeni w 2014 r. opublikowanego przez zespół cert.gov.pl.
Blisko połowa znajdujących się na rynku urządzeń jest zagrożona, ostrzega Palo Alto Networks. Wykryta luka pozwala hakerom modyfikować lub podmieniać aplikacje zainstalowane na urządzeniu mobilnym, a następnie przechwytywać poufne informacje zapisane w pamięci smartfona czy tabletu.
Ludzie zazwyczaj uciekają z więzienia przez podkopy albo przepiłowane kraty. Neil Moore znalazł prostszy sposób. Żadnych pilników i dłubania łyżeczką w więziennych murach. Wystarczył jeden e-mail...
Zajmująca się walką z cyber zagrożeniami firma Kaspersky Lab, ma bliskie powiązania z rosyjskim wywiadem - twierdzi Bloomberg.